Na chalupě u Klokana
dovolená jak malovaná
lyže, rybník, kolo, les
zamluvte si ještě dnes

Chalupa u Klokana

ubytování Jimramov

ubytování u Klokana

ubytování Vysočina

chalupa Jimramov

rekreace u Klokana

rekreace Jimramov

Responsive image

Tipy na zajímavé výlety v okolí:

Hrad Pernštejn - odkaz na oficiální stránky

Pernštejn je jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů, který láká turisty ze širokého okolí. Jak by také ne, na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt. Takové sídlo přece stojí za shlédnutí.

Přírodní památka Prosička - odkaz na oficiální stránky

Prosička je skalní útvar v lesním komplexu asi 2 km jihozápadně od obce Jimramov

Zřícenina hradu Skály (Štarkov) - odkaz na oficiální stránky

Štarkov, též Skály, někdy Starkov či Stařechovice, je hradní zřícenina poblíž Nového Jimramova v okrese Žďár nad Sázavou. Nachází se na vrcholu stejnojmenného kopce (679 m), na kterém se nalézá i přírodní památka Štarkov. Počátky hradu sahají do 14. století, avšak již od konce 15. století je pustý. V hradním jádře probíhá v současné době archeologický průzkum. Zřícenina je volně přístupná a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Šiklův mlýn - odkaz na oficiální stránky

Šiklův mlýn je největší přírodní zábavní areál v České republice pro odpočinek i aktivní zábavu pro celou rodinu uprostřed překrásné přírody Vysočiny. V areálu naleznete westernové městečko s celodenním programem, aquapark, zoopark, offroadovou a military zónu a spoustu dalších atrakcí.

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře - odkaz na oficiální stránky

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře byl vystavěn v letech 1719 - 1722 z podnětu Václava Vejmluvy, významného opata žďárského cisterciáckého kláštera a podle projektu architekta Jana Blažeje Santiniho - Aichela. Stavba patří k vrcholným dílům ve stylu barokní gotiky v Evropě. V roce 1994 byl poutní kostel na Zelené hoře zařazen do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zřícenina hradu Dalečín - odkaz na oficiální stránky

Dalečín je zřícenina hradu stojící uprostřed obce Dalečín. Byl postaven na skalnatém výběžku chráněn ze tří stran řekou Svratkou. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Hrad Svojanov - odkaz na oficiální stránky

Hrad Svojanov se nachází v bezprostřední blízkosti městyse Svojanov (okres Svitavy, kraj Pardubický). Původně gotický hrad z doby před vynálezem palných zbraní, po renesanční přestavbě.

Vírská přehrada - odkaz na oficiální stránky

Vírská údolní nádrž přehradila svojí mohutnou hrází tok řeky Svratky v jednom z nejužších míst údolí, a obě její krajní stěny jsou pevně ukotveny ve skalních stěnách. Se stavbou se započalo roku 1947 a roku 1958 byla uvedena do plného chodu. Vystavěním její 78 metrů vysoké hráze vzniklo jezero o maximální rozloze 223,5 ha, které bohužel ve svých vodách skrylo vesnice Chudobín u Dalečína a část Korouhvice.

Městské hradby v Poličce - odkaz na oficiální stránky

Gotické opevnění města Poličky patří ve svém půdorysu k nejlépe dochovaným městským fortifikacím v České republice. Ochozy rekonstruovaných částí hlavní hradby s několika věžemi jsou zpřístupněny pro veřejnost v doprovodu průvodce.

Zámek Litomyšl - odkaz na oficiální stránky

Renesanční zámek z druhé poloviny 16. století se touto poctou může pyšnit od roku 1999. Je nejvýznamnější renesanční památkou u nás, punc výjimečnosti mu dodávají nádherné arkády podle italských předloh. Přes úpravy interiéru, především na konci 18. století, si stále uchoval téměř nedotčený vzhled z dob renesance a to včetně sgrafitové výzdoby fasád a štítů, která je unikátním uměleckým dílem, neboť její motivy se neopakují. Malby ve tvaru psaníček pokrývají všechny zdi zámku. Na zdech se dochovaly i rozměrné figurální scény s výjevy ze života císaře Konstantina, zhotovené stejnou technikou.

Ubytování

Užijte si romantický či sportovní víkend nebo dovolenou s procházkami, houbařením, na kole nebo na běžkách. Vyhledejte si nocleh na ubytování Jimramov a prozkoumejte malebné okolí tohoto kouzelného městečka. Hledejte zázemí na ubytování Žďárské vrchy a na ubytování Vysočina a objevujte krásu přírody (skal, lesů a rybníků) i hradů a zámků – Pernštejn, Svojanov, Žďár nad Sázavou.

Další tipy na výlety v okolí Jimramova je možné načerpat na stránkách - vyletnik.cz